Op dinsdag 22 en woensdag 23 oktober organiseren Yaskawa en Vipa in samenwerking met hun partner MCA de Yaskawa Techniek Dagen. Tijdens dit evenement zal er een grote verscheidenheid aan demo’s van robotica- en motion toepassingen te zien zijn en draait het om de interactie tussen de verschillende technieken.
Behalve ontwikkelingen uit de bestaande divisies zullen ook de eerste resultaten van de integratie van Yaskawa en Vipa worden getoond. Daarbij is de duidelijke richting een steeds verdere integratie van de verschillende platforms, zodat het voor machinebouwers en eindgebruikers steeds gemakkelijker wordt om de verschillende technieken te integreren en te beheren.
‘Connectivity’ zal een belangrijk thema zijn tijdens dit evenement en er worden verschillende voorbeelden en demonstraties op dit gebied getoond. Er worden live demonstraties gegeven van gebruiksvriendelijke koppelingen tussen PLC en frequentieregelingen, servobesturingen en robots. Verder zullen er producten te zien zijn waarmee forse energiebesparingen kunnen worden gerealiseerd.
Van de organiserende partijen zullen productspecialisten aanwezig zijn die vragen kunnen beantwoorden over deze nieuwe technieken. Het programma wordt gecomplementeerd met lezingen over actuele thema’s op het gebied van industriële automatisering, zoals IE4 elektromotoren, open besturingen voor robots en ontwikkelingen in Profinet.
De Yaskawa Techniek Dagen 2013 vinden op 22 en 23 oktober plaats in NH Koningshof te Veldhoven en zijn gratis toegankelijk.


