Nieuw in het pakket bij BIBUS BV zijn de MVG-series geruisarme COVAL vacuümplaten met IO-link voor het oppakken van diverse materialen als karton, papier, glas, steen, hout, metaal, plastics en carbon. Deze modulaire handlingsoplossing is bij uitstek geschikt voor toepassingen in de verpakkingsindustrie. Denk onder andere aan sorteerapplicaties, pick and place-eenheden en robots.
Afhankelijk van de toepassing zijn de vacuümplaten in standaard uitvoering te leveren in diverse maatvoeringen: van 150×150 tot 1200×1000 mm. De zeer licht uitgevoerde COVAL vacuümplaten zijn speciaal voor robotmontage voorzien van ronde hoeken en kunnen naar keuze worden uitgerust met zuignappen met standaardpatronen (mini, midi, maxi of zuignappen op maat), schuim of COVAL Flex. De laatstgenoemde optie is bedoeld voor glas- en bliktoepassingen. Met de optionele functie ‘multi-zone’ kunnen zones binnen de vacuümplaat worden gecreëerd, waarbij het vacuüm in elke zone afzonderlijk kan worden geregeld. Hierdoor wordt een geoptimaliseerde handeling mogelijk gemaakt met meer flexibiliteit, minder risico op lekkage en verhoogd vacuüm. Dankzij de ingebouwde functionaliteit ‘multi-zone’ is het mogelijk om slechts een deel van de producten op bijvoorbeeld een pallet op te pakken. Volledig computergestuurd wordt in zo’n geval bepaald welke kamers vacuüm moeten worden gezogen.
Om het vacuüm in de plaat te genereren, wordt standaard een venturie/vacuümpomp (CMS HD) op de vacuümplaat gemonteerd. Deze energiezuinige ‘multi-stage’ ejector met een werkdruk van 3,5 bar gebruikt 4x dezelfde perslucht om vacuüm te zuigen. Hierdoor ontstaat een krachtigere doorstroming (tot 3600 ltr/min) en wordt aanmerkelijk minder perslucht verbruikt. Zo kan in een relatief korte tijdspanne de plaat (of een deel van de plaat) vacuüm worden gezogen om snel producten op te pakken. Doordat de vacuümplaten worden geleverd met een universeel montagesysteem, zijn deze eenvoudig te monteren op een willekeurige robotarm of flens. Elke vacuümplaat kan volledig op maat worden gemaakt, aangepast worden aan de toepassing en de op te pakken producten. Het geheel is eenvoudig te installeren en gebruiksvriendelijk.
Wellicht ook interessant:


