Een nieuwe naam op World of Technology and Science is Eltrex Motion. Achter deze nieuwe onderneming schuilt echter heel wat ervaring op het gebied van motion control. Het bedrijf is ontstaan uit de samenvoeging van Eltromat en de divisie motion control van Telerex. De redactie nam een kijkje in het nieuwe pand in Breda waarin Eltrex Motion samen met zusterbedrijf Telerex is gevestigd.
Telerex ontstond in 1970 als distributeur van elektronische componenten. Anno 2014 omvat de 8 Lakes Group (waarvan beide bedrijven deel uitmaken) honderddertig medewerkers, waarvan bijna de helft engineers en/of academici. Vanaf het begin was de filosofie: kennis opbouwen en verkopen, kennis toevoegen en toegevoegde waarde bieden. Ook qua functie ligt er een sterke nadruk op techniek, wat niet gangbaar is bij een distributeur van componenten.
Terug in de tijd
Telerex is in 1970 door Ludwig de Coninck opgericht in België als een NV. In 1973 volgde een vestiging in Nederland. Ook toen al kende de onderneming een sterke groei door steeds meer aanvullende en ook totaal nieuwe producten op te nemen in het leveringsprogramma. Dat resulteerde in de loop der jaar in een aantal business units, die aanvullend zijn maar sterk gespecialiseerd in een bepaalde tak van sport. Vanaf pure handelaar in passieve componenten groeide het bedrijf daarmee uit naar een aanbieder van elektronische oplossingen, inclusief engineering, montage, levering en service.
Sinds 2002 zwaait zoon Yannic de Coninck als algemeen directeur de scepter over de hele groep. Een jaar later vond de eerste overname plaats, van TME in België. In 2007 werd in Taiwan de firma MechaTronix overgenomen, van origine een fabrikant van heatsinks (koellichamen) voor LED’s.
Eltromat
In 2011 zocht de toenmalige eigenaar van Eltromat een opvolger. Telerex had op dat moment al een business unit Motion Solutions, die zich vooral bezighield met distributie van componenten van onder meer Copley Controls (regelaars), Bühler, (DC-motoren), Engels (DC- en servomotoren, reductoren), Animatics (reductoren), Moons (servomotoren) en Technosoft (servopositioneerbesturingen). Eltromat beschikt vooral over kennis van aandrijvingen in het high tech segment. Beide bedrijven vulden elkaar dus goed aan. De overname van Eltromat door 8 Lakes Group paste perfect in de filosofie van Telerex over toegevoegde waarde.
In dat kader heeft de onderneming in de loop der jaren veel geïnvesteerd in customer service: trainingen, webshop, on-line volgen van orders door klanten en logistieke dienstverlening. Dat moet ook wel, aldus De Coninck. “In de hedendaagse wereld zijn digitalisering en globalisering absolute noodzaak. Klanten maken steeds complexere producten en bestellen steeds later. Tegelijkertijd willen ze steeds sneller worden beleverd en ze willen ook continu weten wat de status van hun opdracht is. Dankzij onze investeringen in logistiek en IT kunnen we standaard producten heel snel leveren; maatwerk kost uiteraard meer tijd.”
Eltrex
Na de overname van Eltromat was het logisch om deze samen te voegen met de business unit Motion Solutions binnen Telerex. De samenvoeging leidde tot een weliswaar kleinere speler, maar wel een met zowel gedegen technische kennis als commerciële en logistieke ondersteuning en financiële en marketingkracht. Per 1 januari 2014 zijn Eltromat en Telerex Motion Solutions ondergebracht in een nieuwe entiteit, Eltrex Motion BV.
Tot slot
Tijdens WOTS zal Eltrex Motion zich voor het eerst breed presenteren aan de markt. Hier zal men zowel de snelle levering van componenten als de mogelijkheden voor engineering en projecten presenteren.
Het volledig artikel vindt u in het september-nummer van Aandrijftechniek.


