Onlangs is de installatie en de load-testing van de door Huisman ontworpen en gebouwde 17 meter super fly jib voor één van de Heavy Lift Mast Cranes aan boord van BigLift Shipping’s “Happy Buccaneer” met succes afgerond. De super fly jib verhoogt de hijshoogte en reikwijdte van de kraan met 50% tot respectievelijk 59 meter boven het dek en 55 meter radius.
De 17 meter lange fly jib is met het oog op aankomende projecten door BigLift Shipping aangekocht om zo de hijshoogte en reikwijdte van de kraan te vergroten. Met de geïnstalleerde fly jib op de “Happy Buccaneer” heeft de kraan een maximale hijscapaciteit van 350 mt bij een reikwijdte tot 35 meter en een hijscapaciteit van 250 mt bij een reikwijdte van 50 meter.
De hijshoogte is vergroot tot ongeveer 59 meter boven het dek. Ter beperking van de installatietijd voor de fly jib zijn lichtgewicht verbindingsstukken van de firma FibreMax gebruikt. De fly jib kan worden verlengd voor toekomstige projecten waarbij een verdere vergroting van de hijshoogte en reikwijdte nodig is.
Het concept voor de Heavy Lift Mast Crane – een compact en innovatief kraanontwerp voor het hijsen van zware objecten, werd in 1983 door Huisman ontwikkeld en is inmiddels uitgegroeid tot een industriestandaard voor het ontwerp en de bouw van dit type kranen. De “Happy Buccaneer” is in 1984 uitgerust met twee Heavy Lift Mast Cranes. De oorspronkelijke hijscapaciteit van deze kranen was 550 mt maar werd in 2006 vergroot naar 700 mt.


