Prins Autogassystemen krijgt subsidie voor dieselblending

Prins Autogassystemen krijgt subsidie voor dieselblending featured image

Prins Autogassystemen heeft van Senternovem subsidie gekregen om het project ‘Dieselblending’ een impuls te kunnen geven. Samen met twee Aziatische partners, Arai uit India en Caeri uit China, is Prins erin geslaagd om aanspraak te maken op het subsidiebedrag van ‘Internationaal Innoveren’. Dit succes is te danken aan de technische innovatie en de potentie die het Dieselblend systeem in zich heeft.

Dieselblending is een techniek waarbij, voornamelijk bij vrachtwagens en bussen, LPG (autogas) of CNG (aardgas) aan het brandstofmengsel wordt toegevoegd in plaats van diesel. Het grote voordeel hiervan is dat zowel nieuwe als bestaande vrachtwagens een stuk schoner voor het milieu worden en ook nog eens een fors lagere kilometerkostprijs hebben.

Daarnaast is het ook mogelijk om met het systeem het zo genaamde Biogas bij te mengen, maar ook waterstof( Hythane) waardoor er nog grotere milieuvoordelen behaald kunnen worden.

Doorontwikkeling
Prins gaat het volledige subsidiebedrag investeren in de verdere ontwikkeling van het Dieselblend systeem. De eerste klanten hebben zich reeds gemeld en E-mission Low, distributeur van het Prins Dieselblend systeem, heeft een aantal vrachtwagens van haar opdrachtgevers inmiddels voorzien van het Prins Dieselblend systeem. Vanaf het eind van deze maand zal het systeem op grote schaal leverbaar zijn.

x
Mis niet langer het laatste nieuws

Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief.

Inschrijven