Tijdens de vakbeurs Mocon worden de bezoekers even meegenomen naar de basisbeginselen van industriële automatisering en robotica. Trainingsinstituut Itsme geeft een workshop over de hoofdcomponenten in een industriële automatiseringsinstallatie en de mogelijkheden in terugverdientijd bij het toepassen van robotica. Mocon, een vakbeurs van EasyFairs, vindt plaats op woensdag 17 en donderdag 18 april in de Brabanthallen ’s-Hertogenbosch.
Op beide beursdagen kunnen de bezoekers hun kennis vergroten, oplossingen vinden en inspiratie opdoen.
Op 17 april kan dit met een informatieve cursus over de hoofdcomponenten in een industriële automatiseringsinstallatie. De cursus wordt gegeven aan de hand van praktische voorbeelden en verschillende begrippen worden op een eenvoudige wijze uitgelegd: PLC, HMI, bedieningspanelen, SCADA, bussystemen, frequentieregelaars, servotechniek en veiligheid. Op donderdag 18 april krijgen bezoekers tips over terugverdientijd bij het toepassen van robotica.
Itsme wil met deze introductie cursus onder andere beleidsmakers, beslissingsbevoegden, proces- en systeemontwerpers, productiemanagers en projectleiders informeren over industriële robotica, geschiedenis van de robotica, voor- en nadelen van robotica en waar robots kunnen worden ingezet. Enkele toepassingen worden nader uiteengezet, veiligheid en arbo-regelgeving komt aan bod, de onderzoeksfase wordt belicht en de terugverdientijd (ROI).


