Omron heeft een scala aan IO-link producten toegevoegd aan het automatiseringsplatform, zodat gebruikers de mogelijkheid hebben om complete IO-Link oplossingen te implementeren. De nieuwe producten, waaronder sensoren en masters, maken het eenvoudiger om de productiviteit en efficiëntie te bereiken die Smart Factory-oplossingen met zich meebrengen.
Het IO-Link sensorassortiment van Omron bevat momenteel fotocellen, benaderingschakelaars en kleurmarkeringssensoren. De nieuwe sensoren bieden de mogelijkheid om de eigen prestaties continu te bewaken en te rapporteren. Ook bieden ze ondersteuning van on-the-fly herconfiguratie met behulp van gegevens verzonden door het automatiseringssysteem.
IO-Link programma
De sensoren worden aangevuld met twee mastermodules: de een met Omrons Push-In Plus-connectie voor gebruik met voorbedrade sensoren, de andere met Smartclick-connectoren. Op beide mastermodules kunnen standaard sensoren worden aangesloten maar ook de nieuwe IO-Link-sensoren, wat upgraden van bestaande machines eenvoudiger maakt.
De nieuwe producten zijn onderdeel van het totale automatiseringsplatform, en omvatten ook ondersteuning voor EtherCAT en EtherNet/IP. Voor een naadloze integratie zijn de IO-Link-producten opgenomen in de Sysmac Studio-softwareomgeving van Omron, zodat uitgebreide mogelijkheden beschikbaar zijn voor het configureren, programmeren, simuleren en bewaken van automatiseringssystemen.


