De vernieuwde serie magneetkoppelingspompen type Magnochem van KSB omvat 52 pompgroottes en onderscheidt zich door een grote capaciteit per pompgrootte en door een laag energieverbruik. De pompen voldoen in alle kenmerken aan de norm ISO 2858 / EN 22 858 en ISO 5199.
Er is veel aandacht besteed aan het ontwerp van de magneetkoppeling en aan de circulatie van de koel- en smeerstromen. Zo kan de gebruiker kiezen tussen vier verschillende uitvoeringen. Deze variëren van een eenvoudige inwendige circulatie tot een zogenoemde ‘dead-end-uitvoering’ met hulphydrauliek. Als optie kan een uitwendige warmtewisselaar worden gemonteerd. Op die manier kan het aggregaat optimaal worden ingezet voor het verpompen van polymeriserende, coagulerende en kristalliserende en licht kokende vloeistoffen.
Behalve metallische materialen zoals Hastelloy of titaan zijn, afhankelijk van de wens van de klant, ook bussen van zirkoonoxide leverbaar. Dit materiaal is zeer corrosiebestendig en veroorzaakt geen wervelstromen als er een magnetisch veld doorheen gaat. Op die manier zijn er geen onnodige, vermogenverminderende warmteverliezen, die een nadelige invloed op het rendement hebben. Als magneetmateriaal heeft KSB gekozen voor kobalt-samarium, omdat dit temperatuurbestendig is en goede magnetische eigenschappen heeft.
Magneetgekoppelde pomp met gediamanteerde glijlagering
Een gediamanteerde glijlagering voorkomt drooglopen. In combinatie met de geoptimaliseerde opstelling van het radiale glijlager komt dit de bedrijfszekerheid van de pompen ten goede. Voor iedere pompgrootte zijn meerdere koppelingsgrootten leverbaar. Daarmee wordt onnodige overdimensionering van de magneetaandrijving voorkomen. De pompen lopen bijzonder trillingsarm, omdat elke rotor tijdens de productie statisch én dynamisch wordt gebalanceerd.
Lekkagebarrières, zoals asafdichtingsringen, bieden aan de kant van de motor een extra veiligheid en beschermen de ruim gedimensioneerde wentellagers en het milieu tegen eventueel ontsnappend medium. De ruimte rondom de rotor kan met sensoren worden bewaakt.
Behalve de conventionele versie in back-pull-out design komt er ook een blokvariant met 44 pompgrootten voor beperkte inbouwomstandigheden. De grootse capaciteit van de pompserie bedraagt 1.400 m3/u en de maximale opvoerhoogte 233 m. De toelaatbare bedrijfstemperatuur varieert van -90 tot +300 oC.


