Igus (vertegenwoordigd door Elcee Holland) presenteert een nieuw, licht lineair geleidingssysteem, dat dankzij het speciale ontwerp meer taken kan overnemen, wat hiervoor niet mogelijk was door één enkele component. De functie van het geleidingssysteem omvat behalve de smeermiddelvrije geleiding ook de geleiding van kabels en leidingen. Drylin Q is het eerste systeem dat lineaire geleiding en kabelgeleiding verenigt in één voordelig product. De toepassingsgebieden voor dit product liggen vooral in de medische techniek.
In principe functioneert het nieuwe systeem als een klassieke asgeleiding. Het bestaat uit een gesloten behuizing die lineair op een as kan worden bewogen.Drylin Q heeft echter geen ronde as, maar een vierkant aluminium profiel met een kantlengte van 7,5 mm. In tegenstelling tot ronde systemen is Drylin Q daardoor bestand tegen wringing / verdraaiing. Bovendien is het aluminium profiel hol van binnen, zodat een perslucht-, vloeistof- of een signaalleiding of een energiekabel veilig kan worden doorgeleid.
Met deze hybride oplossing kan vooral bij toepassingen in miniatuuruitvoeringen, bijvoorbeeld in laboratoriumapparatuur, op eenvoudige wijze extra montageruimte voor het leggen van de kabels worden vermeden.
De Drylin Q lagerbehuizing is tot nu toe verkrijgbaar in twee verschillende uitvoeringen: een ruimtebesparende en voordelige kunststofoplossing, die desgewenst met twee schroefverbindingen wordt gemonteerd, of in een boring met een diameter van 22 mm kan worden bevestigd. De andere uitvoering is een robuuste variant met metalen flens, waarbij de smeermiddelvrije kunststof geleidingen zijn geïntegreerd in een aluminiumbehuizing.


