Olieproducent Eurol brengt een CO₂-neutrale lijn smeermiddelen op de markt met tot wel 80 procent hernieuwbare grondstoffen. De producten zijn geschikt voor zowel zware industriële toepassingen, heavy duty voertuigen als personenauto’s.

Eurol Carbon Neutral bestaat momenteel uit vier producten: twee motoroliën, een transmissie-olie en een hydraulische olie. Hoofd technologie en innovatie Bart van Hoorn van Eurol vertelt over de nieuwste innovatie: “steeds meer organisaties zijn actief bezig met het verlagen van de uitstoot. We zien dit terug bij de vele bedrijven die een CO₂-prestatieladdercertificaat bezitten of zich aansluiten bij het ‘Lean & Green’ CO₂-reductieprogramma. Wij springen met deze producten in op deze duurzaamheidswens. Onze producten zijn CO₂-neutraal door het gebruik van hernieuwbare componenten van plantaardige oorsprong en verpakkingen die 50 procent gerecycled en 100 procent recyclebaar zijn.”
TIP, deze artikelen over smeermiddelen vind je vast ook interessant:
- Bio-smeermiddelen zijn gelijkwaardig aan standaard smeermiddelen
- Smeermiddelen karakteriseren en ontwerpen op de computer
Eenvoudig reguliere smeermiddelen vervangen
De vier huidige Carbon Neutral producten bieden een breed prestatieniveau en vervangen eenvoudig reguliere smeermiddelen. Eurol Carbon Neutral sluit aan bij de Europese Green Deal, die streeft naar een klimaatneutraal Europa in 2050. Ook in Nederland zijn grotere organisaties vanaf juli 2024 verplicht hun CO₂-uitstoot te registreren en actief te verlagen.
Meer over Eurol


