Piloten zijn cruciaal voor het vertrouwen van het publiek in eVTOL’s

VTOL ,eelektrisch van Horizon Aircraft
Foto: Horizon

Wereldwijde investeerders verwachten dat het vertrouwen van het publiek in elektrische VTOL-vliegtuigen (electric Vertical Takeoff and Landing) zal groeien naarmate de sector zich blijft richten op het gebruik van gekwalificeerde piloten. Dit blijkt uit nieuw wereldwijd onderzoek van onderzoeksinstelling New Horizon

Uit het onderzoek onder investeerders in Japan, de VS, Canada, Europa, het Midden-Oosten en Azië bleek dat bijna drie op de vier (73%) denkt dat de publieke steun voor eVTOL’s de komende drie jaar zal groeien. 15% verwacht een dramatische toename van het vertrouwen van het publiek. Slechts 6% van de ondervraagde private equity-, durfkapitaal- en family office-investeerders denkt dat dat het vertrouwen van het publiek in de sector zal afnemen naarmate de lancering van de eerste diensten dichterbij komt. Ongeveer 22% ziet het vertrouwen van het publiek niet veranderen of gaf geen mening.

Piloten en succesvolle testen

Horizon’s onderzoek met senior executives bij toonaangevende beleggingsondernemingen die gezamenlijk meer dan 1,787 miljard dollar aan vermogen in beheer hebben, kwam naar voren dat de belangrijkste factor voor het vergroten van de publieke steun en groeiende acceptatie binnen de sector is, dat diensten gekwalificeerde piloten nodig hebben. Meer dan drie op de vier (76%) noemt het gebruik van pilots de sleutel tot het garanderen van vertrouwen van het publiek te garanderen, terwijl 68% zegt dat meer succesvolle tests van passagiers- en drone diensten belangrijk zijn. Ongeveer 65% wijst op meer nieuws over successen in de sector en 56% wil bewijs van verbeteringen in de regelgeving. Zo”n 36% hoopt op steun van de sector door grote bedrijven en investeerders.

Horizon mikt op de toekomstige productie van een bemande hybride elektrische eVTOL met zeven zitplaatsen. eVTOL genaamd de Cavorite X7 die plaats biedt aan een piloot en zes passagiers. Het toestel is ontwikkeld als antwoord op de vraag van potentiële klanten in de medevac-, zakenluchtvaart- en de commerciële vrachtsector. Brandon Robinson, CEO van Horizon Aircraft, zei: “Potentiële klanten en passagiers moeten erop kunnen vertrouwen dat eVTOL’s veilig zijn en een zakelijk nut hebben zodat investeerders de sector steunen. De studie toont aan dat het vertrouwen groeit. De belangrijkste factor voor investeerders om het vertrouwen van het publiek te vergroten is dat eVTOL-gekwalificeerde piloten hun vliegtuigen besturen, en elk bedrijf dat op zoek is naar investeringen moet daar rekening mee houden.”

Evacuatie en andere missies

Het Cavorite X7-vliegtuig zal een brutogewicht hebben van naar schatting 5.500 lbs met een verwachte nuttige lading van 1.500 lbs. Met een geschatte maximumsnelheid van 250 mijl per uur en een gemiddeld bereik van meer dan 500 mijl met brandstofreserves, is Horizon van mening dat dit experimentele vliegtuig, indien als het uiteindelijk een licentie krijgt voor commercieel gebruik, goed gepositioneerd zal zijn om uit te blinken in medische evacuatie, levering van kritieke goederen, hulp bij rampen en speciale militaire missies. Het bedrijf gelooft dat het voorgestelde vliegtuig ook aantrekkelijk zou zijn voor regionale luchtmobiliteit – het verplaatsen van mensen en en vracht 50 tot 500 mijl verplaatsen.

Snelle laadtechnologie

In tegenstelling tot veel andere toestellen in zijn categorie is de Cavorite X7 ontworpen met een hybride elektrisch aandrijfsysteem. Het bedrijf ontwerpt de Cavorite X7 zo danig dat het, na het verticaal opstijgen, onderweg zijn batterijen kan opladen wanneer het in een configuratie vliegt zoals een traditioneel vliegtuig. Na een verticale landing en voltooiing van een missie moet de Cavorite X7 de batterijen in minder dan 30 minuten weer kunnen opladen om klaar te zijn voor de volgende missie.

Horizon gelooft dat haar innovatieve aanpak en technologie de Cavorite X7 in staat zal stellen om 8% van zijn missie kan vliegen in een configuratie met een zeer lage luchtweerstand, zoals een traditioneel vliegtuig. Het bedrijf is van mening dat het grootste deel van de tijd vliegen als een normaal vliegtuig ook veiliger is en het vliegtuig gemakkelijker te certificeren is dan andere radicale nieuwe eVTOL-ontwerpen. De Cavorite X7 zal worden aangedreven door een hybride elektrisch systeem dat de batterijen tijdens en na de vlucht oplaadt, terwijl het ook systeem redundantie biedt. De onderneming gaat door met het testen van haar vliegtuig op 50%-schaalgrootte.

Wellicht ook interessant:
Sirius Jet onthult eerste VTOL vliegtuig op waterstof

x
Mis niet langer het laatste nieuws

Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief.

Inschrijven