NEN lanceert normcommissie Vermogenselektronica

NEN lanceert normcommissie Vermogenselektronica featured image

Op dinsdag 18 september vindt de kick-off meeting plaats van de NEN-norm-commissie Vermogens-elektronica. Deze nieuwe commissie gaat zich bezig houden met de ontwikkeling van normen voor vermo-genselektronica. Ook zorgt de normcommissie ervoor dat de belangen van het Nederlandse bedrijfsleven onder de aandacht worden gebracht bij de Europese en mondiale normalisatie-organisaties.

De afgelopen jaren zijn er een aantal ontwikkelingen op energiegebied geweest die een behoorlijke impact hebben op allerlei aspecten van ver-mogenselektronica. Zo zorgt het toenemende aantal datacentres er voor dat er meer behoefte is aan UPS. Ook de ontwikkelingen op het gebied van HVDC vragen om vermogenselektronica die hierop is toegespitst. Daarnaast wordt de Europese regelgeving op het gebied van veiligheid en milieu steeds strenger. En uiteraard komen we volop vermogenselektronica tegen in soft starters en frequentieregelaars (foto: Semikron).

Markt verandert
De markt voor vermogenselektronica verandert dus, en dat betekent meer aanbieders, meer afnemers en andere eisen aan producten en diensten. Daardoor ontstaat behoefte aan heldere, uniforme afspraken over de kwaliteit en veiligheid van producten, processen en diensten. Op die manier kunnen partijen eenvoudiger zaken met elkaar doen, zodat Nederlandse bedrijven de marktkansen ten volle kunnen benutten.

Op mondiaal en Europees niveau wordt al geruime tijd gewerkt aan normen voor vermogenselektronica. Dit gebeurt binnen IEC en Cenelec. Tot voor kort was Nederland niet in dat overleg vertegenwoordigd, maar dat gaat nu dus veranderen. Via de nieuwe normcommissie Vermogenselektronica kunnen Nederlandse belanghebbenden actief invloed uitoefenen op de inhoud van deze Europese en mondiale normen. Op die manier sluiten de normen zo goed mogelijk aan bij hun eigen producten en klantwensen.

Voor aanmelding en meer informatie kunt u contact opnemen met consultant Gerdien van de Vreede van NEN.

x
Mis niet langer het laatste nieuws

Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief.

Inschrijven