Macropak en Industrial Processing zijn bezocht door ruim vijftienduizend vakmatige bezoekers. Volgens organisator Jaarbeurs hebben de vakbeurzen vooral beslissers getrokken. De meeste bezoekers komen primair om zich te informeren over nieuwe producten en brancheontwikkelingen en hebben meerdere beurzen bezocht.
Honger naar innovaties en zich laten informeren over nieuwe producten zij nog steeds de belangrijkste reden voor beursbezoek. Uit het onderzoek van Jaarbeurs blijkt ook dat bezoekers vaak op zoek zijn naar nieuwe leveranciers. Ruim veertig procent is specifiek naar de beurs gekomen om nieuwe zakelijke contacten te leggen, dertig procent is gekomen met duidelijke investeringsplannen in het achterhoofd. Volgens markt,anager Martijn de Weerd van de Jaarbeurs overheerst het beeld dat bezoekende bedrijven zich duidelijk aan het oriënteren zijn met het oog op licht positieve toekomstverwachtingen.
Beide beurzen hebben zich ontwikkeld tot niche-beurzen, een verzamelplaats voor de echte professional. De behoefte aan inhoudelijke vakkennis groeit. Twintig procent van de bezoekers heeft een of meerdere congressen en seminars gevolgd. Nieuwe elementen als de Supermarkt (waar bezoekers konden stemmen op de meest innovatieve verpakking) het Ontwerp & Design Paviljoen, de Industrial European Dairy Show en het Bio-based Paviljoen werden als waardevolle toevoegingen gewaardeerd.
Pathema is de grote winnaar geworden van de Proces Innovatie Prijs 2014. Met de IVG-C CoolWater sleepte het bedrijf zowel de vak- als de publieksprijs in de wacht.


