Bewakingssysteem voor kabelrups

Bewakingssysteem voor kabelrups featured image

Om uitvaltijden en kosten door machinestilstand te vermijden, biedt Igus naast PPDS basic nu ook PPDS advanced en PPDS pro toestandbewakingssystemen aan voor de bewaking van trek-/schuifkrachten bij kabelrupsen.

Bij optisch open kabelrupsen kunnen voorwerpen of gereedschappen in de kabelrups vallen en de beweging blokkeren. Dit kan leiden tot schade die de gedeeltelijke of complete vervanging van de kabelrups en eventueel het kabelpakket noodzakelijk maakt.

Om de schade tot een minimum te beperken is het ‘Push Pull Force Detection Systeem’ (PPDS) ontwikkeld. Door toepassing van moderne elektronische componenten kon men de plaatsbehoefte aanzienlijk verminderen. De schakelkasten van oudere analyse-eenheden krompen 2/3 qua grootte en prijs.

PPDS bewaakt de optredende trek-/schuifkrachten bij kabelrupsen. Als een vreemd voorwerp de beweging blokkeert, nemen de optredende krachten toe. Vanaf een vast gedefinieerde drempelwaarde genereert het systeem een signaal dat via de installatiebesturing alle motoren stopt. Op deze wijze wordt vermeden dat de kabelrupsen en kabels ernstige schade oplopen.

Het toepassingsgebied van de PPDS begint bij verplaatsingswegen van 10 m en reikt tot installaties met 5 meter verplaatsingsweg en meer.

x
Mis niet langer het laatste nieuws

Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief.

Inschrijven