RSS feed van de Branche nieuwspagina
Branche

Nieuw lectoraat Kennistransfer in Productinnovatie

15-09-2009
Nieuw lectoraat Kennistransfer in Productinnovatie

Dr. ir. Rianne Valkenburg is de nieuwe lector Kennistransfer in Productinnovatie aan de Haagse Hogeschool. Zij richt zich op multidisciplinaire samenwerking bij innovaties. Op 18 november 2009 houdt zij haar intreerede.

Rianne Valkenburg studeerde aan de TU Delft en promoveerde op samenwerken in ontwerpteams. Behalve lector aan de Haagse Hogeschool is zij programmadirecteur van de stichting ‘Design Initiatief’: een netwerk voor bedrijven ontwerpbureaus en kennisinstellingen waar samengewerkt wordt aan business kansen voor de toekomst.

Innovatie in de 21e eeuw
Innoveren in de 21e eeuw gaat niet alleen meer over het oplossen van technische vraagstukken. Technologie verandert de manier waarop we wonen, werken en leven ingrijpend. Het bedenken en ontwikkelen van innovaties draait ook om mensen. Hoe werken mensen samen in ontwerpteams? Hoe delen technici, marketeers, psychologen, ontwerpers en andere experts kennis met elkaar? Goe komen ze tot vernieuwende creatieve ideeën en leggen ze links naar behoeften van gebruikers én naar andere vakgebieden?

Het lectoraat Kennistransfer in Productinnovatie richt zich op het verbeteren van deze processen tijdens innovatietrajecten. Centraal staat het begrip ‘T-shaped professional’, de innovator die inhoudelijke vakkennis combineert met vaardigheden voor multidisciplinair samenwerken. Onderwerpen die het lectoraat wil ontwikkelen zijn toekomstgericht innoveren, open (of samen) innoveren, designgericht denken en de co-evolutie van menselijk gedrag en technologie.

Bron: Haagse Hogeschool
Gepubliceerd op 15-09-2009 (09:32) door Ad Spijkers